et
en
Teksti suurus:
A A A

​Saaremaa kaitseliitlased saavad tänapäevase staabi- ja tagalakeskuse

08.05.2020
Saaremaa maleva staabi- ja tagalakeskuse majakarp
Autor: Saaremaa malev
Täna teeb Saaremaa malev tänuürituse ehitajatele, kes rajavad sügisel valmivat staabi- ja tagalakeskust.
„Täna on hea meel tõdeda, et ehitaja on saanud majakarbi valmis. Traditsiooniks on, et sel puhul korraldab tellija tänuürituse,“ ütles Saaremaa maleva pealik kolonelleitnant Gunnar Havi.

Täielikult uusehitusena rajatav Saaremaa maleva staabi- ja tagalakeskus kerkib Kuressaarde aadressile Kalevi põik 5. Keskusesse on lisaks administratiivruumidele ja õppeklassidele planeeritud ka laoruumid, tehnika remonditöökoda, majutusruumid ning viie rajaga 50 m siselasketiir sportrelvadele. Hoones saavad ruumid Saaremaa maleva staap koos Naiskodukaitse ja noorteorganisatsioonidega, samuti on oma ruum kohalikul allüksusel.

Saaremaa maleva staabi- ja tagalakeskust ehitab Ehitus5Eco OÜ ning üldehitustööde maksumus koos reserviga ettenägematute tööde teostamiseks on lepingu kohaselt koos käibemaksuga 5 433 119 eurot. Siia lisanduvad nõrkvoolusüsteemid ja sisustus. Ehitusprojekti on koostanud OÜ EMP A & I ja omanikujärelevalvet teostab OÜ Inseneribüroo Telora.

Uue keskuse ehitamise vajaduse tingis olemasoleva hoone ja territooriumi väiksus ning sellest tulenevalt ebapiisav funktsionaalsus, samuti on olemasolev hoonestus halvas seisukorras.

Ehitustööd saavad plaanide kohaselt valmis 2020. a sügisel, millele järgneb objekti sisustamine ja kolimine.