et
en
Teksti suurus:
A A A

Saaremaa kaitseliitlased saavad tänapäevased ruumid

30.01.2020
Arhitekti visioon
Autor: https://ehitus5eco.ee/portfolio/kaitseliidu-saaremaa-maleva-staabi-ja-tagalakeskus/
Reedel/31. jaanuaril pannakse Kuressaares nurgakivi Kaitseliidu Saaremaa maleva uuele staabi- ja tagalakeskusele, mis peaks valmis saama veel käesoleval aastal.
„On väga hea tunne, et Saaremaale on kerkimas selline riigikaitseline kompleks, mida Saaremaa malev oma tegevuste paremaks teostamiseks väga vajab,“ ütles Saaremaa maleva pealik kolonelleitnant Gunnar Havi.

Täielikult uusehitusena rajatav Saaremaa maleva staabi- ja tagalakeskus kerkib Kuressaarde aadressile Kalevi põik 5. Keskusesse on lisaks administratiivruumidele ja õppeklassidele planeeritud ka laoruumid, tehnika remonditöökoda, majutusruumid ning viie rajaga 50 m siselasketiir sportrelvadele. Hoones saavad ruumid Saaremaa maleva staap koos Naiskodukaitse ja noorteorganisatsioonidega, samuti on oma ruum kohalikul allüksusel.

Saaremaa maleva staabi- ja tagalakeskust ehitab Ehitus5Eco OÜ ning üldehitustööde maksumus koos reserviga ettenägematute tööde teostamiseks on lepingu kohaselt koos käibemaksuga 5 433 119 eurot. Siia lisanduvad nõrkvoolusüsteemid ja sisustus. Ehitusprojekti on koostanud OÜ EMP A & I ja omanikujärelevalvet teostab OÜ Inseneribüroo Telora.

Uue keskuse ehitamise vajaduse tingis olemasoleva hoone ja territooriumi väiksus ning sellest tulenevalt ebapiisav funktsionaalsus, samuti on olemasolev hoonestus halvas seisukorras.

Ehitustööd saavad plaanide kohaselt valmis 2020. a oktoobris, millele järgneb objekti sisustamine ja kolimine.