et
en
Teksti suurus:
A A A

Sadakond kodutütart koguneb pealinna laagrisse

08.08.2023
Autor: kodututred.ee
Teisipäeval, 8. augustil saab hoo sisse traditsiooniline Kodutütarde “Pealinna õppelaager”, mis toimub juba 21. korda. Iga aasta augustis toimuvas laagris saavad kõikide maakondade kodutütred osa põnevast laagriprogrammist, mis läbi aastate on jäänud traditsiooniliseks.
Nelja päeva jooksul saavad kodutütred tutvuda Tallinna erinevate vaatamisväärsustega, näha riigiasutuste tööd ning näidata ka ennast tallinlastele oma pidulikus vormiriietuses. 

Kodutütarde peavanema Ave Proosi sõnul on Kodutütarde pealinna laagri toimumine traditsioon, mis annab noortele võimaluse tavapärase välitegevuse kõrval omandada uusi teadmisi ja avardada silmaringi just linnaruumis. “On traditsioone, mis väärivad hoidmist ja pealinna laager on üks selline tegevuse formaat, mille vastu on noortel jätkuvalt huvi. Lisaks sellele on oluline tuua kokku tüdrukud kõikidest maakondadest, olen arvamusel, et iga kodutütar peaks olema käinud Stenbocki majas ja Riigikogu hoones ning võiks teada, kui tähtis isik meie riigi jaoks oli president Lennart Meri”, ütleb Proos.

Esimesel päeval on aeg laagrisse sisse elada ja suunduda ekskursioonile Tallinna Loomaaeda, kus giidid viivad läbi põneva tuuri ja jutustavad sealsetest asukatest.

Kolmapäeval pannakse selga pidulikud vormid ja külastatakse Stenbocki maja, kus kohtutakse ka kaitseminister Hanno Pevkuriga, seejärel suundutakse Riigikogusse ja Kaitseliidu peastaapi. Sama päeva õhtul ootab kodutütreid ees Vabaõhumuuseumi külastus.

Laagri kolmandal päeval võtab kodutütred vastu Vabariigi Presidendi kantselei, samuti külastatakse Kadrioru kunstimuuseumi ning parki. Pärast lõunat suundutakse Tallinna Teletorni ja Botaanikaaeda. Lisaks külastatakse Metsakalmistut, kus süüdatakse küünlad presidentide Konstantin Pätsi ja Lennart Meri haudadel ning tutvutakse riigivanemate genotaafiga.

Reedel avastatakse üheskoos Tallinna vanalinna.

Kodutütred on 19. jaanuaril 1932. aastal loodud üle-eestiline vabatahtlik noorteorganisatsioon, kuhu saavad kuuluda tütarlapsed vanuses 7-18 eluaastat. Kodutütarde tegevuses pööratakse kõige enam tähelepanu matkatarkustele ja riigikaitsele ning seejärel igapäevaturvalisusele. Lisaks täiendatakse noorte ajalooteadmisi, süvendatakse arusaamist kodanikuõpetusest ja arendatakse tüdrukute kehalisi võimeid.