et
en
Teksti suurus:
A A A

Sakala malev kaitses Kodutütarde ja Noorte Kotkaste olümpiamängude tiitlit

19.09.2022
Sakala nooratleedid-tšempionid
Autor: Gunnar Teas
Möödunud nädalavahetusel toimusid Viljandis üle-eestilised Kodutütarde ja Noorte Kotkaste olümpiamängud, kus õnnestus Sakala maleva noortel kaitsta neli aastat tagasi võidetud tiitlit.
Tänavused Kaitseliidu noorteorganisatsioonide olümpiamängud said alguse juba 16. septembri õhtul, kui Viljandi Vabaduse platsil süüdati olümpiamängude tuli. Avamisel käis võistlejaid tervitamas Sakala maleva pealik major Andres Sarits, Viljandi linnapea Madis Tipson ning olümpiapronksi omanik sõudja Kaspar Taimsoo.
 
Avamistseremooniale järgnes peavanemate juhtimisel 157 osalejaga rongkäik Viljandi linnastaadionile. Vihma ja tuult trotsides peeti reede hilisõhtul maha ööjooks. Laupäeval olid kavas vanad olümpiaalad: kilbijooks, hoota kaugushüpe, mõlema käega kuulitõuge ja mõlema käega granaadivise ning võistluse lõpetas teatejooks.
 
Individuaalarvestuses selgitati välja parim kodutütar ja noorkotkas mõlemas vanuseklassis. Nooremate kodutütarde arvestuses tuli võitjaks Marit Võhma ja vanemas võistlusklassis Kati-Ly Randviir, kes mõlemad esindasid Viru ringkonda. Noorkotkastest tegi parima tulemuse nooremas võistlusklassis Keorg Latt Harju malevast ning vanemate poiste arvestuses Jürgen Aas Sakalast.
 
Võistkondlikel võitlusaladel olid ühiselt võistlemas nooremad ja vanemad liikmed, tulemuste arvestamine toimus kodutütardel ja noorkotkastel eraldi. Parimaks Kodutütarde ringkonnaks osutus Kodutütarde Jõgeva ringkond, kes edestas napilt Sakala ja Viru ringkonda. Noorte Kotkaste arvestuses tegid parima tulemuse Harju maleva noorkotkad. Nende selja taha jäid Pärnumaa ning Sakala maleva poisid.
 
Üldvõitja selgitati välja Kodutütarde ja Noorte Kotkaste koondarvestuses. Üldarvestuse võitjaks tuli Sakala maleva võistkond, keda autasustati rändkarika ning medalitega. Teise ja kolmanda koha saavutasid vastavalt Jõgeva ning Harju maleva võistkonnad.
 
Üllatusena toimus ka esindajate võistlus. Noortega kaasas olnud esindajad pandi proovile lisaraskusega hoota kaugushüppes. Kolme katse järel hüppas parima tulemuse välja Lääne maleva esindaja Alari Viigipuu.
 
Kodutütarde ja Noorte Kotkaste olümpiamängud toimuvad iga nelja aasta tagant. Olümpiamängude eesmärk on propageerida kodutütarde ja noorkotkaste hulgas sportlikke eluviise, tutvustada uusi spordialasid, olümpiamängude ajalugu ja traditsioone ning selgitada välja parimad sportlased.