et
en
Teksti suurus:
A A A

Sakala maleva pealikuks sai major Andres Lapp

02.08.2023
Autor: Gunnar Teas
Pidulikul liputseremoonial andis Kaitseliidu ülem kindralmajor Ühtegi Sakala uuele pealikule major Lappile üle maleva lipu, mida siiani hoidis staabiülem major Mäe.
Andres Lapp on läbinud ajateenistuse Narva-Jõesuu piirivalve õppekeskuses ning aastatel 2004–2008 oli ta teenistuses Eesti piirivalves. 2008.–2012. aastani töötas Lapp Kaitseliidu Sakala malevas, seejärel kümme aastat erioperatsioonide väejuhatuses ning siis Balti kaitsekolledžis. Ohvitseri väljaõppe esimese taseme läbis Andres Lapp aastatel 2001– 2004 KVÜÕA kõrgemas sõjakoolis ning ohvitseri väljaõppe teise taseme sai ta 2018. aastal USA-s Montereys Naval Postgraduate Schoolis. Ohvitseri väljaõppe kolmanda taseme omandas Lapp tänavu Tartus Balti kaitsekolledžis. Andres Lapp on oma teenistuse eest muuhulgas pälvinud  kaitseväe eeskujuliku teenistuse risti, kaitseväe pikaajalise teenistuse medali ja kaitseliidu teenetemedali teise klassi.
Major Lapp lubas malevapealiku ametit vastu võttes teha kõik selleks, et Sakala malev oleks vajadusel valmis ja võimeline kaitsma oma maad ja rahvast. „Enesekindel ja sihipärane harjutamine viib meid tulemuseni, kus Viljandimaal on igal ruutkilomeetril kaitseliitlasest omanik, ta teab seal oma ülesannet ning on valmis seda täitma,“ ütles vastne pealik.
Siiani Sakala maleva pealiku kohuseid täitnud major Silver Mäe suundub tagasi maleva staabiülemaks. Tema alustas kaitseväekarjääri ajateenistuses 2006. aastal üksik-sidepataljonis, kus läbis ka allohvitseri teenistuse. Major Mäe on teeninud veel 1. jalaväebrigaadis, kaitseväe logistikakeskuses ja toetusväejuhatuses. Ta on läbinud KVÜÕA keskastme kursuse ja põhikursuse. Silver Mäel on kaitseväe pikaajalise teenistuse medal.