et
en
Teksti suurus:
A A A

Salupere luureretke üldvõit läks teist aastat järjest Harju maleva noorkotkastele

13.06.2016
Salupere luureretk 2016
Autor: Jan Markus Lindmäe
Noorte Kotkaste Tallinna malev korraldas 11. juunil Läänemaal ja Harjumaal noorte võistlusmatka Salupere luureretk, kus osales ühtekokku 17 võistkonda ning lisaks Tallinna noortele olid esindatud ka Viru, Lääne, Rapla ja Harju malevate noorkotkad ja kodutütred.
Neljaliikmelised võistkonnad panid ennast proovile väga erinevate ülesannete lahendamises. Näiteks luureülesandes tuli kohtuda informaatoriga, kellelt saadi olulist teavet luureobjekti ja seal asuva lisaülesande kohta, misjärel tuli võistkondadel märkamatult siseneda luureobjektile ning saada sealt oma valdusesse oluline dokument. Lõpuks pidid võistkonnad luureraportina kogu ülesande kokku võtma.
 
Lisaks luureülesandele tuli võistlusel läbida takistusrada ja meditsiiniülesande raames toimetada aja peale vigastanud kaaslane kanderaamiga ohutusse kohta. Samuti said võistlejad traditsiooniliselt ennast proovile panna füüsilist pingutust nõudval paadiülesandel ning pidid mitmetes kontrollpunktides kasutama juba varasemalt õpitud noorkotka tarkusi.
 
Nooremate noorkotkaste vanuseklassis (8-13 aastased) oli võistlusrada pikkuseks linnulennult 16 kilomeetrit. Võitjateks kuulutati kodumaakonnas võistelnud Lääne maleva võistkond Mustad Tiigrid. Teine ja kolmas koht läksid Tallinna malevale, vastavalt Nõmme IV ja Noored Realistid.
 
Vanemas noorkotkaste vanuseklassis (14-18 aastased) oli võistlusrada linnulennult 26 kilomeetrit pikk. Teist aastat järjest võidutses Harju maleva noorkotkaste võistkond Jotos, teise koha saavutas Noorte Kotkaste Rapla malev ja kolmanda koha NKBK (käesoleva aasta Tallinna maleva noorkotka baaskursusel osalenud noorkotkastest komplekteeritud meeskond).
 
Üldarvestuses saavutas esikoha nagu vanemas vanuseklassiski Jotos, teise koha Harju kodutütarde võitkond M.C.A.A. ning kolmanda koha Rapla ringkonna kodutütred võistkonnaga Ungakad, kes muuseas on ka käesoleva aasta Kodutütarde võistlusmatka Ernake võitnud võistkond.
 
Võistluse peakorraldaja leitnant Henri Ley sõnul läks võistlusmatk korda ning suuremaid vahejuhtumeid ei esinenud. „Seekordne Salupere luureretk oli eelnevatest erinev seetõttu, et tavaliselt oleme retke korraldanud Tallinnas ja selle lähiümbruses, kuid kuna too maastik on meie noorte jaoks juba tuttav, siis otsustasime seekord luureretke korraldada kaugemal ja valisime asukohast Läänemaal asuva Nõva kandi,“ ütles leitnant Ley.
 
„Eriliselt heameel on suure toetusmeeskonna üle, sest abilisi jagus tõesti igale poole ja kõik määratud valdkonade vastutavad olid oma ülesannete kõrgusel. Tahaksin eraldi tänada Tallinna ringkonna naiskodukaitsjaid, kelle poolt välja pandud toitlustusgrupp tegutses väga professionaalselt,“ lisas leitnant Ley. 
 
Salupere luureretke rajameistri lipnik Joel Rillo sõnul oli seekordne luureretke rada mõnevõrra raskem kui varasemalt. „Rada pakkus võistlejatele uusi väljakutseid, üldjoontes said raja läbimisega kõik edukalt hakkama, samuti tegi ka vastutegevus oma tööd korralikult ehk korjas ettevaatamatutelt võistlejatelt nii mõnegi elutalongi,“ sõnas Rillo.
 
Salupere luureretke korraldatakse alates 2011. aastast ning see on pühendatud legendaarse kotkajuhi Arved Salupere (03.11.1926-19.01.2009) mälestuse ja aadete elushoidmiseks.
 
Võistlusmatka läbiviimise suurimad toetajad olid Kaitseliidu Tallinna malev, Kodutütarde Tallinna ringkond ning Naiskodukaitse Tallinna ringkond.