et
en
Teksti suurus:
A A A

Selgusid aasta kodutütar, noorkotkas ja noortejuhid

14.12.2019
Aasta Kodutütar 2019 Katrin Sits ja teised
Autor: Kristjan Prii
Tallinnas Vabamus toimus reedel galaõhtusöök Kaitseliidu noorteorganisatsioonide tublimatele liikmetele – ühtlasi kuulutati välja aasta kodutütar, aasta noorkotkas, aasta Kodutütarde noortejuht ja aasta Noorte Kotkaste noortejuht.
Nelja kategooria peale oli nominente kokku 58. Noori ja noortejuhte tervitasid ning tunnustuse andsid üle kaitseminister Jüri Luik, Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi, Kodutütarde peavanem Ave Proos ja Noorte Kotkaste peavanem Silver Tamm.

Aasta kodutütre tiitli pälvis Katarina Sits Kodutütarde Lääne ringkonnast. Aasta noorkotkaks sai Marios Tammes Noorte Kotkaste Põlva malevast. Aasta Kodutütarde noortejuht on aga Silva Lill Kodutütarde Jõgeva ringkonnast ja aasta Noorte Kotkaste noortejuht Sander Kukk Noorte Kotkaste Tartu malevast. Tiitlisaajatele anti üle sepistatud rändauhinnad.

«Rändauhinnad kannavad endas väga tähenduslikke sümboleid ja sõnumeid. Noortejuhid on meie organisatsioonide võtmeisikud, seetõttu on auhinna kujutiseks võti – võti, mis avab noortele uksi. Kodutütre ja noorkotka auhinna keskmes on suur ja tugev kompass, sümboliseerides Kaitseliidu noorteorganisatsiooni, mis on noorele julgustavaks suunanäitajaks. Kompassinõel on pööratav, kuna valiku, kuhu suunas edasi liikuda, teeb noor ikkagi ise,» kirjeldas Kodutütarde peavanem Ave Proos auhindade tähendusi.

Aasta kodutütart, noorkotkast ja noortejuhte valiti riiklikul tasandil esimest korda.