et
en
Teksti suurus:
A A A

​Selgusid noortejuhtide stipendiumikonkursi stipendiaadid

04.12.2018
Tartu aasta noortejuht 2018 Kristel Altsaar
Autor: Iiris Prosa
Kümme stipendiumikonkursi võitnud noortejuhti said eile stipendiumikonkursi komisjonilt teada, et nad on valitud stipendiumi saajateks.
15. oktoobrist 12. novembrini oli kõikidel Kaitseliidu noortejuhtidel võimalus esitada stipendiumitaotlusi. Noortejuhtide stipendiumi eesmärgiks on tunnustada noortejuhtide tegevust Kaitseliidus ning toetada neid enesetäiendamisel.

„Meie aktiivsete ja õpihimuliste noortejuhtide vabatahtliku panuse suurust on keeruline sõnadesse panna, sellel on hindamatu väärtus noorte suunamisel ja õpetamisel. Stipendium annab võimaluse toetada noortejuhi arengut just talle sobival viisil, olgu selleks siis vajaliku varustuse soetamine või noortetööks vajaliku koolituse läbimine,“ ütles Kodutütarde peavanem Ave Proos.
 
Taotlust oli võimalik esitada mitmes valdkonnas: kursustel ja koolitustel osalemine, õppereisid, noorsootöö– ja riigikaitsealase kirjanduse soetamine, noorsootöö– ja riigikaitsealase perioodika tellimine õppetöövahendite soetamine individuaalseks kasutamiseks või muus Kaitseliiduga kooskõlastatud valdkonnas. Stipendiumitaotlusi hindas 5-liikmeline komisjon, kuhu kuulusid Noorte Kotkaste ja Kodutütarde peavanemad, nende poolt määratud üks noortejuht mõlemast struktuuriüksusest ja noorte isamaalise hariduse programmi juht.

Selle-aastased stipendiaadid:
Anne Sepik, Sakala ringkond
Bärbel Salumäe, Tallinna ringkond
Elen Tamm, Võrumaa malev
Kristel Altsaar, Tartu ringkond
Mairo Orav, Tartu malev
Pille-Riin Moilanen, Harju ringkond
Sander Ööbik, Valgamaa malev
Siiri Sitska, Järva ringkond
Tuuli Reinthal, Tartu ringkond
Vika Zieds, Sakala ringkond

Noorte Kotkaste peavanema Silver Tamme sõnul on noortejuhtide motiveerimine määrava tähtsusega. „Noortejuhid on noorsootöös võtmeisikud – rõõm ja sära nende silmis loob võimalusi paremaks homseks!“ ütles Silver Tamm.

Isamaalise hariduse programmi raames antavat noortejuhtide stipendiumit, mille konkurss toimus sel aastal esmakordselt, hakatakse välja andma igal aastal. Isamaaline hariduse programm on lisaks stipendiumi võimaldamisele aidanud rikastada noorte väljaõpet ning pakkunud noortele ja noortejuhtidele mitmekülgsemaid kogemusi.