et
en
Teksti suurus:
A A A

Sinililleoksjoni kõige suurema annetuse tõi ainulaadne Kaitseliidu ese

19.05.2023
Autor: Eduard Iganus
Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi ja Kaitseliidu veebel ülemveebel Peeter Land andsid kaitseliitlasele Marko Miiterile üle Sinililleoksjonil pakkumisel olnud Kaitseliidu lipu.
 
Kaitseliidu ülema ja Kaitseliidu veebli müntidega koos raamitud Kaitseliidu lipp oli Sinililleoksjoni populaarseim ja kõige suurema, 1301-eurose annetuse välja teeninud ese. Annetuse teinud ehitusettevõtja, Kaitseliidu veebel reservis Marko Miiter on juba 18 aastat olnud Kaitseliidu Pärnumaa maleva liige ning ka ise veteran - Miiter on käinud aastatel 2009-2010 välismissioonil Kosovos. Mehe sõnul sai ta - nagu kõik välismissioonil käinud - hea väljaõppe ning kasuliku kogemuse, mida saab nüüd Kaitseliidus ka edasi anda.
 
"Hea perekond Miiter! Kaitseliidu nimel tänan teid kaasa löömast Anname au! Sinilille kampaania oksjonil," tänas Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi perekonda väärika panuse eest.
 
Veteranidele au andva Sinilillekampaania raames Naiskodukaitse korraldatud heategevuslikul oksjonil sai pakkumisi teha ühtekokku 68 esemele või elamusele. 2023. aasta kevadel koguti Sinilillekampaaniaga raha, et toetada veterane ja nende lähedasi ning tervishoiu valdkonda laiemalt. Sinilille sümboolika müügist saadav tulu aitab koostöös Pärnu Lahe Rotary Klubiga muuta Pärnu rand ligipääsetavaks kõigile, soetada Hiiumaa Haiglale vajalik videokolonoskoop ning koostöös Paralümpiakomiteega luua Kiviõli Tuhamäele para-suusatamise võimalus.