et
en
Teksti suurus:
A A A

Sport

Tulenevalt Kaitseliidu seadusest on meie üheks ülesandeks arendada ja väärtustada kehakultuuri ja sporti elanikkonna hulgas. Kaitseliidu ja ühiskonna huve arvesse võttes on oluline kasutada meile eraldatud ressursse võimalikult optimaalselt ja efektiivselt, et muuta aktiivsemaks liikmeskonna sportimis – ja tervisekäitumist. Kaitseliidu spordi – ja liikumisharrastuse edendamisel ja korraldamisel lähtutakse Kaitseliidu seadusest, spordikontseptsioonist, Kaitseliidu sporti reguleerivatest juhenditest ja kalenderplaanist ning teistest spordialast tegevust reguleerivatest seadusaktidest.
KAITSELIIDU MEISTRI-, KARIKA JA AUHINNAVÕISTLUSED
veebruar                     KL MV murdmaasuusatamises
06. märts                    KL MV võrkpallis, RAKVERE
13.-14. märts              KL MV õhkrelvadest laskmises, MÄNNIKU*
08. mai                        KL MV sõjalises 3-võistluses, VÄLUSTE*
12.-13. juuni                KL MV laskmises, MÄNNIKU*
10. juuli                       KL MV orienteerumises
17. juuli                       KL MV kergejõustikus TÜRI
17. juuli                       KL MV laskejooksus TÜRI
11.-12. september      KL KV laskmises, MÄNNIKU*
06. november             KL MV raskejõustikus (A. Neuland 100)
13. november             KL MV males, TALLINN
13. november             KL auhinnavõistlus saalihokis, RAPLA
 
*malevate osavõtt on kohustuslik
 
KAITSELIIDU SPORDIÜRITUSED JA KOOLITUSED
 
jaanuar                       Kongsberg elektroonilise sihtmärgisüsteemi operaatori kursus VILJANDI*
jaanuar                       Spordipealike teabepäev*
veebruar                     Kaitseliidu laskur erinumbri esitlus, seminar, lasketreenerite kutsetunnistuste pidulik                                               kätteandmine, parimate lasketreenerite, -instruktorite ja-sportlaste tunnustamine*
II-IV kvartal                 lasketreenerite tasemekoolitus*
II-IV kvartal                 lasketreenerite ja –instruktorite täiendkoolitus*
II-III kvartal                 laskekohtunike taseme- ja täiendkoolitus*
10.-11.detsember       spordipealike teabepäev ja spordiaasta lõpetamine
 
*kuupäevad täpsustuvad (riiklikud piirangud ja seonduv üleüldine ajaplaneerimine)
 
RAHVUSVAHELISED SPORDIVÕISTLUSED

18.-22. jaanuar           VIII Balti Sõjaväespordi talimängud, VILNIUS, LEEDU
29. mai -06. juuni        Invictus Games, HAAG, HOLLAND
14.-18. juuni                XVIII Balti Sõjaväespordi suvemängud, TALLINN
III kvartal                     24. Eesti – Soome ohvitseride laskevõistlus, TALLINN

 
KAITSELIIDU MALEVATE SPORDIÜRITUSED JA –VÕISTLUSED
04. aprill 2021        J. Kärneri mälestusvõistlus laskespordis, Väluste
03. oktoober 2021  G. Lokotari mälestusvõistlus laskespordis, Männiku
IV kvartal                KL Tartu maleva 24/100
 
KAITSEVÄE MEISTRIVÕISTLUSED
17. veebruar               29. EKV MV sangpommispordis, 1JVBr, TAPA
09.-11. märts             27. EKV MV murdmaa- ja patrullsuusatamises, 2JVBr, HAANJA/VÕRU
24. märts                    2. EKV MV ujumises, KVA, TARTU
01. aprill                      2. EKV MV Scoutsrännakus, 1JVBr, TAPA
24.-25. august            25. EKV MV sõjaväe viievõistluses, VaP, TALLINN
09.-10. september      29. EKV MV jalgpallis, KüVJ, ÄMARI
15.-17. september      6. EKV MV orienteerumise mitmevõistluses, ÕV, HARJUMAA
23. september            22. EKV MV Kindral Johan Laidoneri Olümpiateatejooksus, TVJ, VIIMSI
20.-21 oktoober          29. EKV MV lahingurelvadest laskmises, KüVJ, TALLINN
03. november             2. EKV MV sõudeergomeetritel sisesõudmises, MeV, TALLINN
17.-18. november       9. EKV MV korvpallis, TVJ, TALLINN
 
KAITSEVÄE ÜKSUSTE SPORDIÜRITUSED JA -VÕISTLUSED
07.-08. jaanuar           TVJ lahtised MV talvises kalapüügis, TVJ, VIHTLA
Veebruar                    KVJ vastuvõtt 2020. a parimatele sportlastele, KVPS, TALLINN
22.-23. aprill               TVJ lahtised MV kevadine kalapüügis, TVJ, VÕRUMAA
03.-04. juuni               TVJ lahtised MV suvine kalapüügis, TVJ, PÄRNUMAA
10. juuni                      Kapten Urmas Aal-i lahtine orienteerumisvõistlus, KVA, TARTUMAA
23. nädal                    1JVBr-i lahtised MV võrkpallis, TAPA
30. juuni                      Õhuväe lahtised discgolfi võistlused. ÄMARI
POLITSEI- JA PIIRIVALVEAMETI LAHTISED VÕISTLUSED
12. märts                    Jõustruktuuride maleturniir, Sisekaitseakadeemia, TALLINN
27-28. mai                  PPA IV Kevadolümpia
12.-13. august            VII Jõustruktuuride spordimängud, Siseministeerium, VILJANDI
25-26. november        PPA IV Sügisspartakiaad

 
RIIGISISESED SPORDIVÕISTLUSED
16. jaanuar                 Riigiametnike karikasarja korvpall (1), Spordipilet,
06. veebruar               Ettevõtete rannavõrkpalli turniir, Spordipilet, TALLINN
18. veebruar               Riigiametnike karikasarja maleturniir (2), Spordipilet
27. veebruar               Eesti sportlikuma riigiasutuse võrkpalliturniir (1), Firmasport, TALLINN
27. märts                    Riigiametnike karikasarja lauatenniseturniir (3), Spordipilet
03. aprill                      Eesti sportlikuma riigiasutuse saalihokiturniir (2), Firmasport, TALLINN
08. aprill                      Riigiametnike karikasarja bowlingu turniir (4), Spordipilet
Mai                              Riigiametnike karikasarja 3x3 jalgpalliturniir (5), Spordipilet
03.-09. mai                 Eesti sportlikuma riigiasutuse kilomeetrikoguja (3), Firmasport, EESTI
27. mai                       Eesti sportlikuma riigiasutuse discgolf (4), Firmasport, HARJUMAA
September                  Riigiametnike karikasarja discgolf (6), Spordipilet
04. september            Eesti sportlikuma riigiasutuse tänavakorvpall (5), Firmasport, TALLINN
Oktoober                     Riigiametnike karikasarja võrkpall (7), Spordipilet
07. oktoober               Eesti sportlikuma riigiasutuse bowling (6), Firmasport, TALLINN
13. november             Eesti sportlikuma riigiasutuse saalijalgpalliturniir (7), Firmasport, TALLINN
19.-20. november       Pallimängudeturniir „Kuldpall“, Firmasport, TARTU
November                   Riigiametnike karikasarja mälumäng (8), Spordipilet