et
en
Teksti suurus:
A A A

Suur suvelaager „Spekter“ jõuab osalejateni sel aastal virtuaalselt

02.07.2020
Juulikuus  toimuma pidanud Kodutütarde ja Noorte Kotkaste korraldatav 1200 osalejaga suurlaager „Spekter“ jäeti sel aastal COVID-19 viiruse leviku tõttu ära. See asendatakse virtuaalse laagripäevaga 7. juulil, et laagrisse tulema pidanud noored ja kõik teised huvilised saaksid siiski matkatarkusi õppida ja laagrieluga tutvuda.
Virtuaalse laagripäeva ühe peakorraldaja Julia Siimbergi sõnul tuli suurlaagri ära jäämise otsuse järel meeskond kiiresti tööle panna ja välja mõelda uutmoodi tegevusplaan, et noortele siiski laagrielamust ja uusi teadmisi pakkuda. „Laagri korraldusmeeskond ja instruktorid olid meil juba olemas. Plaanid tuli lihtsalt natuke ümber mängida ja et suurlaagris õpetatavaid teemasid veidi teistmoodi noortele selgeks teha, pidime telkide ja lõkkega internetti kolima,“ sõnas Siimberg.
 
Virtuaalne laagripäev koosneb neljast otseülekandest suurlaagri „Spekter“ Facebooki lehel, kus õpetatakse kõikidele vaatajatele, kuidas  elu metsas võimalikult mugavaks teha. Näidatakse veekindla varjualuse ehitamist, lõkke püstitamist, vee filtreerimist ning ühe korraliku laagri juurde käib kindlasti ka mõnusa söögipoolise valmistamine. Päev lõppeb lõkkeõhtu ning Karl-Erik Taukari live-kontsertiga.
Otseülekandeid on võimalik vaadata Spektri Facebooki lehelt Spekter suurlaager. Laagripäev algab 7. juulil kell 11.00. Otselülitused kestavad 30-45 minutit, on umbes pooleteist tunniste vahedega ning päev lõppeb orienteeruvalt kell 20.00. Iga vaataja on lahkesti palutud otseülekannete ajal kommentaariumis kaasa rääkima ja võimalusel kõiki tegevusi kaasa tegema.
 
Kodutütarde ja Noorte Kotkaste korraldatav suurlaager „Spekter“ saab tavapäraseal kujul toimuma 2021. aasta juulis. Kodutütred ja Noored Kotkad on Kaitseliidu noorteorganisatsioonid, mille tegevuse eesmärk on isamaalises vaimus kasvatada neiud ja noormehed vaimselt ja kehaliselt terveiks Eesti kodanikeks. Laager toimub Kaitseministeeriumi algatatud noorte isamaalise hariduse programmi raames.
 
Otseülekandeid on võimalik vaadata siit: www.facebook.com/spekter.suurlaager/
 
Virtuaalse laagripäeva ajakava:
11.00 LIVE 1 – varjualuse püstitamine
13.00 LIVE 2 – lõkke tegemine
15.00 LIVE 3 – veefiltri valmistamine ja kasutamine
17.00 LIVE 4 – metsasöögi valmistamise duell
19.00 KARL-ERIK TAUKAR LIVE