et
en
Teksti suurus:
A A A

Tallinnast saab võidupüha linn

08.06.2018
Võidupüha paraad 2017
Autor: Velli Ehasalu
Kaitseliit korraldab 23. juunil Tallinna lauluväljakul võidupüha paraadi, kus Eesti Vabariigi ja Kaitseliidu 100nda sünniaasta puhul näidatakse ajaloolist soomusautot „Estonia“ ja väljas on üksused kõikidest Kaitseliidu struktuuriüksustest.
Paraadi rivis on 1500 inimest. Lauluväljakul rivistuvad üles üksused kõikidest Kaitseliidu malevatest. Lisaks on kompanii suuruste üksustega väljas Naiskodukaitse, Noored Kotkad ja Kodutütred ning liputoimkonnad küberkaitseüksusest ning Kaitseliidu koolist. Eesti üksustest on rivis veel Politsei- ja Piirivalveameti rühm ning abipolitsei liputoimkond.
 
Välisüksustest on paraadile oodata Taani, Läti, Leedu, USA, Poola ja Rootsi liputoimkondi ning Soome ja Suurbritannia rühmi.
 
Taktisammu hoiavad Kaitseliidu Pärnumaa, Tallinna, Jõgeva ja Lääne maleva orkestrid, Kaitseliidu torupilliüksus ja  Kaitseväe orkester.
 
Võidupüha sündmused Tallinnas saavad alguse juba 22. juunil kell 22.30 kui noorkotkad süütavad lauluväljakul tikkude või välgumihkli abita muinastule.
 
23. juuni hommikul kell 8.30 asetatakse pärjad Vabadussõjas langenute mälestusehitisele Kaitseväe kalmistul. Samas ühendatakse mälestustuli ja muinastuli võidutuleks ning tuletoojatele antakse üle Võidutule medalid.

Võidupüha paraad algab 23. juunil kell 11.00 Tallinna lauluväljakul. Peale paraadi, kell 12.00 algab samas maakaitsepäev, kus saab näha Kaitseliidu, Kaitseväe, Päästeameti ning Politsei- ja Piirivalveameti näituseid. Toimuvad näidislahingud.