et
en
Teksti suurus:
A A A

Täna algab Tartumaal patrullvõistlus “Mini-Erna”

01.07.2022
Mini-Erna 2021
Autor: Markus Sein
Reedel, 1. juulil stardib Tartumaal 26. korda iga-aastane patrullvõistlus “Mini-Erna 2022”. Tegu on noorkotkaste aasta kõige oodatuima jõukatsumisega, kus pannakse osalejatel proovile nii füüsiline kui ka vaimne võimekus. Võistlusest võtavad osa 4-liikmelised esindusvõistkonnad pea igast maakonnast.
1.-3. juulini aset leidev “Mini-Erna” võistlus viib noorkotkad seiklema Tartumaal Kastre valla vaheldusrikkale maastikule. Võistlusest võtavad osa noorkotkaste 4-liikmelised võistkonnad pea igast maakonnast ja Võrumaa Kodutütarde võistkond. Trassi ajaline kestus on umbes 34 tundi. “Mini-Erna” võistluse kaudu on noorkotkastel võimalik kontrollida oma ettevalmistust järgukatsete osas ning suutlikkust tegutseda maastikul meeskonna koosseisus.
 
Noorte Kotkaste peavanema Silver Tamme sõnul on käesoleval aastal toimuva võistluse ülesehitus on pisut erinev varasematega, seega saab olla põnev jälgida, kuidas võistlejad sellega kohanevad ning millised saavad olema võistluse murdepunktideks. Peavanemal on suur rõõm tervitada kõigi Noorte Kotkaste malevate kõrval ka üle kahe aastase pausi ka Läti ja Leedu noorteorganisatsioonide võistkondi ning Kodutütarde Võrumaa ringkonna kodutütreid. Tamm ütleb, et tihtipeale on just sujuv meeskonnatöö on otsustava määrusega eduka tulemuse vormistamisel. “Soovin võistlejatele reibast sammu ja rahulikku meelt ning edukaid võistluskilomeetreid!” lisab peavanem.
 
Võistluse peakorraldaja ja Noorte Kotkaste Tartu maleva malevapealiku Mairo Orava sõnul ootab võistlejaid ees kuum ilm ja võimalus enda aastatega omandatud oskused proovile panna. Orienteerumisrada on tehniliselt väga raske, vastutegevus on kõrgelt motiveeritud ja kergema vastupanu teed minemine saab kindlasti saatuslikuks ja vastutegevuse poolt märgatud. “Vastutegevusse on kaasatud Eesti liitlasüksused Taanist,” lisab Orav. “Peakorraldajana on minu ootus, et võistlus oleks aus, raske ja kõigile osalejatele ja Kastre valla elanikele turvaline,” sõnab malevapealik Mairo Orav .
 
Võistluse korraldaja ja läbiviija on Noorte Kotkaste Tartu malev, Kodutütarde Tartu ringkond ja Noorte Kotkaste esindus, koostöös Kaitseliidu Tartu maleva, Naiskodukaitse Tartu ringkonna ja mitmete teiste koostööpartneritega. Noorte Kotkaste põnevaim ja kõige oodatum sündmus toimub tänavu juba 26. korda. Eelmisel aastal pärjati võitjaks Lääne maleva noorkotkad.
 
Noorte Kotkaste organisatsioon loodi 27. mail 1930. aastal ning on täna Eesti suurim noormehi ühendav noorteorganisatsioon, mis vabatahtlikust väärtustades pakub noortele parimaid arengu- ja tegutsemisvõimalusi isamaalise kasvatustöö kaudu.