et
en
Teksti suurus:
A A A

​Täna algab Võrumaal Kodutütarde võistlusmatk „Ernake“

01.06.2018
Ernake 2017
Autor: Reelika Riimnad
1. juunist kuni 2. juunini toimub Võrumaal Kodutütarde võistlusmatk „Ernake 2018“. Võistlusmatkast võtavad osa Kodutütarde 4-liikmelised võistkonnad igast ringkonnast ning külalisvõistkonnad Lätist ja Leedust.
Võistlusraja pikkus on linnulennult 40 km. Võistkondadel tuleb liikuda luurepatrullina tingliku vaenlase tagalas ning täita antud ülesandeid. Võistlusmatka jooksul tegutseb rajal ka vastutegevus.
 
Võistkonnad peavad kogu matka jooksul hakkama saama stardist kaasa võetud vahenditega ja ilma igasuguse kõrvalise abita. Võistlusmatkal toimub liikumine kontrollpunktist kontrollpunkti vastavalt etteantud  ajagraafikule.
 
Kontrollpunktides tuleb täita ettenähtud ülesandeid. Võimalikud võistlusalad, milles iga võistkond oma teadmisi ja oskusi üles näitavad on meditsiiniülesanne, sideülesanne, laskmine erinevatest relvadest, topograafia, kauguste määramine, päästeülesanne,  sõdurioskused/matkatarkused, orienteerumine, meeskonnatöö ülesanded, luureülesanne,  tähelepanuülesanne, looduse tundmine ja füüsilist vastupidavust nõudvad ülesanded.
 
Võistlus avatakse 1. juunil kell 18.00  Krabi külas Võrumaal, samas toimub ka 2. juunil orienteeruvalt kell 21.00 lõpetamine.
 
Võistluse läbiviijad on Kodutütarde Võrumaa ringkond, Noorte Kotkaste Võrumaa malev, Kaitseliidu Võrumaa malev ja Naiskodukaitse Võrumaa ringkond.