et
en
Teksti suurus:
A A A

​Täna saab vaadata Admiral Pitka luurevõistluse avatud kontrollpunkti

01.08.2018
Kontrollpunkt Bravo - laskmine
Autor: Asso Puidet
Kõik huvilised on oodatud täna kell 16.00 -18.00 vaatama Admiral Pitka luurevõistluse avatud kontrollpunkti Levala külas Jõgevamaal, kus saab näha takistusraja läbimist.
Esimene võistkond startis rajale eile õhtul kell 18.00. Võistkonnad läbisid õhtu ja öö jooksul kolm kontrollpunkti, kus nad pidid ületama veetakistust, laskma püstolist ja automaadist ning täitma meditsiiniülesannet.

Võistlustulle asus kokku 29 võistkonda Eestist, Soomest, Poolast, Taanist, USAst, Leedust, Bosnia ja Herzegovinast, Rootsist, Lätist, Itaaliast ja Suurbritanniast. Öö jooksul on võistluse katkestanud neli võistkonda, kahest võistkonnast on katkestanud üks liige.

Admiral Pitka luurevõistlus on rahvusvaheline sõjalis-sportlik üritus, mis toimub igal aastal erinevas Eesti piirkonnas, et vähendada Eesti võistkondade koduväljaku eelist. Võistluse eesmärgiks on mõõta reaalsusele võimalikult lähedastes oludes osalejate väljaõppetaset, relvastust/varustust ning kindlasti ka moraali.

Kaitseliidu korraldatava militaarvõistluse ülem on Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili, võistluste peakohtunik on Soome reservohvitser kapten Tomi Haimelin. Võistluse peakorraldaja on Kaitseliit, ettevalmistusele ja läbiviimisele on kaasatud nii kaitsevägi, Erna selts, laskurliit kui teised organisatsioonid. Kokku võtab võistlusest ja selle korraldamisest pea pooltuhat inimest