et
en
Teksti suurus:
A A A

Tänavusel "Mini-Erna" võistlusel tulid parimaks Harju maleva noorkotkad

05.07.2022
Harju kotkad
Autor: Markus Sein
Möödunud nädalavahetusel Tartumaal toimunud Noorte Kotkaste iga-aastane patrullvõistlus "Mini-Erna" lõppes sel korral Harju noorkotkaste võiduga. Teisele kohale tulid Põlva noorkotkad ja kolmandale Võrumaa kodutütred.
Reedest pühapäevani toimunud “Mini-Erna” rajale startis 14 Noorte Kotkaste võistkonda, üks Kodutütarde võistkond Võrumaalt ning külalisvõistkonnad Lätist ja Leedust. Kokku oli võistlustules 17 4-liikmelist võistkonda, kes pandi proovile mitmekesisel Tartumaal Kastre valla maastikul ühtse meeskonnana tegutsemisel.
 
26. “Mini-Erna” patrullvõistlus avati reede õhtul Sillaotsa kooli hoovil Noorte Kotkaste peavanema Silver Tamme ja Kaste vallavanema Priit Lompi poolt.
 
Käesoleval aastal toimuva võistluse ülesehitus on pisut erinev varasematega - kõigepealt läbisid võistkonnad nelja tunniga kõik 17 ülesandepunkti, mille hulgas oli esmaabi ülesanne, takistusrada, sideülesanne, tule tegemine, tähelepanu ja meeskonnatöö ülesanded jms.
Seejärel startisid võistlejad laupäeva varahommikul kell 04.00 valikorienteerumise rajale. Omal valikul punktide läbimiseks oli võistkondadel aega 28 tundi. Aja sisse pidi jääma nii liikumine, puhkamine, söömine kui ka luureraporti koostamine. Võistkondade keskmiseks kilometraažiks võistlustrassil kujunes 50 km.
 
Raja läbimise muutis keeruliseks väga mitmekesine loodus, kus suured metsamassiivid vaheldusid jõgede ja kraavidega, soode ja kuppelmaastikuga. Orienteerumisrajal kostitas ilmataat võistlejaid nii kuuma päikese kui ka tugeva vihmasajuga. Lisaks häiris võistlejate liikumist rajal Kaitseliidu Tartu malevlastest ja Taani liitlasüksusest koosnev vastutegevus, kes hoidsid võistlejaid eemal teedest. Vastutegevusele vahele jäädes, tuli loovutada elutalong.
 
Võistkonnad finišeerisid pühapäeva hommikul kell 08.00, millele järgnes pidulik lõpurivistus ja autasustamine Tartumaal Sillaotsa kooli juures. Lõpurivistusel anti võistluse võitnud Harju maleva võiskonnale üle ka “Mini-Erna” rändkarikas, mida hoidsid enda käes senini Lääne maleva poisid. Rivistusel sõnas võistluse peakorraldaja Noorte Kotkaste Tartu malevapealik Mairo Orav, et hoolimata tehniliselt raskest rajast, kõrgelt motiveeritud vastutegevusest ja palavast ilmast said kõik võistkonnad oma ülesannetega väga hästi hakkama ning kõik, kes sellel katsumusel vastu pidasid, on juba võitjad.
 
Harjumaa võistkonna koosseisu kuulusid Andreas Idavain, Allen Larin, Karut Luur ja Ardo Gerd Tuisk. Võistkonda esindas Mattias Idavain.
 
Võistluse korraldajad ja läbiviijad olid Noorte Kotkaste Tartu malev, Kodutütarde Tartu ringkond ja Noorte Kotkaste esindus, kes tegid koostööd Kaitseliidu Tartu maleva ja Naiskodukaitse Tartu ringkonnaga.