et
en
Teksti suurus:
A A A

Tartu linn kutsus naiskodukaitsjad vaktsineerimiskeskusesse appi

28.04.2021
Foto: Monika Ristisaar
Tartu linna, Tartu Ülikooli Kliinikumi ja Tartu Kiirabi koostöös avati vaktsineerimiskeskus, et inimesi kiirendatud korras vaktsineerida. Vaktsineerimiskeskusesse asub vabatahtlikena appi 65 naiskodukaitsjat.
Vabatahtlike ülesanne on juhendada inimesi vaktsineerimiskeskuses liikumisel. Esialgu oodatakse vaktsineerima neid, kes on esimese doosiga COVID-19 vastu vaktsineeritud, kuuluvad riskirühma, on vanemad kui 65-aastased või kes sel aastal 65-aastaseks saavad. Sel perioodil on korraga abis neli vabatahtlikku, hiljem töökoormuse suurenedes kuni seitse inimest. Naiskodukaitsjatele lisaks on vabatahtlikke veel, kokku 130 inimest, kes teevad oma tööd 5-tunniste vahetuste kaupa.
 
Tartu linnapea Urmas Klaas väljendas heameelt, et vaktsineerimiskeskuse vabatahtlike hulgas on nii palju Naiskodukaitse Tartu ringkonna liikmeid. "Naiskodukaitse on olnud meie hea koostööpartner ka varem ja rõõm on näha, et nad on valmis appi tulema igas olukorras".
 
Naiskodukaitse Tartu ringkonna instruktor Leane Morits sõnas, et piisas vaid ühest üleskutsest ja graafikud täitusid kiirelt.  Naiskodukaitsjad olid erinevates tegevustes abis juba eelmise aasta eriolukorra ajal, toetades Politsei- ja Piirivalveametit, Terviseametit, Häirekeskust ja kohalikke omavalitsusi. Ka eriolukorra lõppedes ei lõpetanud kõik naiskodukaitsjad oma teenistust, vaid osad neist jätkasid haiglate ja Häirekeskuse toetamist 1247 telefoniliini teenindamisel. “On tore näha, et meie liikmete valmidus appi tulla ei ole raugenud,” lisas Morits.