et
en
Teksti suurus:
A A A

Tartus toimus Kaitseliidu akadeemiliste malevkondade laskevõistlus.

26.07.2021
Karikavõistluse esimese etapi võitis Tartu AKMK (1223 punkti) Tallinna (1220 punkti) ees.
Esikolmikusse mahtusid mõlema malevkonna liikmed:
1. Priit Põld, Tartu - 170 p
2. Rait Kapp, Tallinn - 169 p
3. Rein Merendi, Tallinn - 164 p
Laskevõistluse eesmärk on süvendada kahe akadeemilise malevkonna sidemeid, arendada liikmete vahelisi suhteid, elavdada kaitseliitlaste laskespordialast ettevalmistust, tõsta huvi laskespordi vastu, parandada kaitseliitlaste laskeoskuse taset ning riigikaitse põhirelvade tundmist.
Kaitseliidu Tartu maleva Akadeemilise malevkonna pealik Lemmit Kaplinski peab oluliseks, et laskeoskusi arendades areneb ka koostöö kahe akadeemilisest vaimust kantud malevkonna vahel. „Meil on ainult üks riik ja selle haritud liikmed peavad olema suunanäitajaks nii riigielu kui ka selle kaitse korraldamisel“, ütles Kaplinski.
Akadeemiliste malevkondade vahelist laskevõistlust on peetud juba alates 2016. aastast, mil malevkonna juhatuse liige Ivar Sibul algatas Tartu ja Tallinna akadeemiliste malevkondade tihedama läbikäimise, sealhulgas ühise karikavõistluse laskmises.
Tallinna ja Tartu akadeemilised malevkonnad võistlevad  tiirudes kasutatavate erinevate relvadega. Tartus on rõhuasetus teenistuspüstolil USP ning Tallinna etapil Männiku lasketiirus pika distantsiga relvadel.
Karikavõistluse teine etapp toimub sügisel Männiku lasketiirus.