et
en
Teksti suurus:
A A A

Toompeal toimub täna Politsei- ja Piirivalveameti ja Kaitseliidu õppus

06.12.2019
Autor: Toompea malevkond
Õppus „Toompea lukku“ toimub 6. detsembril 2019 ajavahemikul 18.00-24.00 Toompea lossi territooriumil. Õhtusel õppusel harjutavad politseinikud ja kaitseliitlased Toompeal korrakaitseliste ülesannete täitmist ja kriitilise tähtsusega objekti kaitset.
Õppusel harjutatakse suletud alal patrullimist, inimeste küsitlemist ja turvakontrolli ning sõidukite läbivaatust.
Linnas liikuvatele inimestele õppusega olulisi piiranguid ei kaasne, kuna kontrollitakse vaid õppuse vastumängul osalevaid inimesi ja sõidukeid. Siiski peab arvestama, et parlamendihoone vahetusse lähedusse kuuetunnise õppuse ajal ei pääse ning alalt võib kosta müra.

Õppuse tegevuskohtades võib näha aktiivset vormikandjate ja erinevate transpordivahendite liikumist. Kõik õppusel osalejad kannavad eraldusmärke. Liiklust õppuse ajaks ei suleta ja läbimäng ei tohiks inimesi oluliselt häirida. Õppusel kasutavad kaitseliitlased imitatsioonivahendeid, mis on elanikele ohutud.

Koostöö PPAga on üks Kaitseliidu rolle laiapindse riigikaitsemudeli elluviimisel. Sellised õppused on vajalikud, et tagada kriisiolukorras sujuv koostöö keeruliste ülesannete lahendamisel.

„Kaitseliidu vabatahtlikud aitavad politseinikke erinevates olukordades. Kaitseliit saab kaasa lüüa hoonete või teatud alade tugevdatud valvamisel ja sulgemisel, aga ka evakuatsiooni korraldamisel või metsaotsingutel. Tulemuslikuks koostööks tuleb ühiseid tegevusi regulaarselt harjutada,“ rääkis õppuse PPA-poolne korraldaja, Põhja prefektuuri kriisireguleerija Janek Laaneväli.

Elanikke teavitatakse lisaks läbi  sotsiaalmeedia ning otseteavituse. Palume olla piirkonnas liikudes tähelepanelikud ja loodame mõistvale suhtumisele.