et
en
Teksti suurus:
A A A

​Tuhatkond kaitseliitlast-naiskodukaitsjat on olnud kaasatud eriolukorra lahendamisse

31.03.2020
Kaitseliitlased Eesti-Läti piiril
Autor: Kaitseliidu Lääne maakaitseringkond
Eriolukorra kehtestamise esimese kahe nädala jooksul (13.-26. märts) on kaitseliitlased ja naiskodukaitsjad teinud Terviseameti (TA), Häirekeskuse ning Politsei- ja piirivalmeameti (PPA) ametiabi taotluste alusel pea 15 000 töötundi. Osaletud on enam kui 1100-l korral.
„Riik ja kogukonnad vajavad jätkuvalt meie abi, et rakendada meetmeid, mida Vabariigi Valitsus ja ametkonnad viiruse ohjamiseks ja leviku peatamiseks on kehtestanud,“ ütles Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi. „Meie kohus on seda abi anda, seda ka siis kui teised hakkavad väsima,“ lisas kindral.
 
Suurima koormuse on seni saanud riigipiiri ajutise valvamisega seotud kaitseliitlased Võrumaa, Valgamaa, Sakala ja Tartu malevatest ning viiruse epitsentris asuva Saaremaa kaitseliitlased. Naiskodukaitsjate panus on ehk kõige mitmekesisem, nad on osalenud pea kõikides eriolukorda puudutavates tegevustes: piiripunktides, rohelisel piiril, häirekeskuse kõnekeskuses (1247), covid-19 drive-in testimispunktides, Terviseameti kriisistaabis, haiglates ning infomaterjalide jagamisel avalikus ruumis.
 
Eesti inimestel aitab eriolukorras toime tulla Naiskodukaitse mobiilirakendus «Ole valmis!», mis on tasuta allalaaditav ning seejärel kasutatav ilma netiühenduseta. Äpis on üleval ka eriolukorra info, selle sisu on saadaval eesti, vene ja inglise keeles.
 
Kaitseliit toetab Politsei- ja piirivalveametit ametiabi korras „Sisepiiril piirikontrolli ja riigipiiri valvamise ajutine taaskehtestamine“ operatsiooni raames 150 kaitseliitlasega, 29. märtsil otsustas valitsus lisaks lubada PPA-le Saaremaa ja Muhu vallas appi kuni 40 kaitseliitlast. Lisaks toetavad kaitseliitlased ja naiskodukaitsjad ametiabi korras Terviseametit ja Häirekeskust.