et
en
Teksti suurus:
A A A

Ussisõnadele saabus Viljandimaa maakaitseüksuste reakoosseis

19.09.2023
Autor: Gunnar Teas
Esmaspäeval/18. septembril algas Kaitseliidu Lõuna maakaitseringkonnas Viljandimaal õppuse Ussisõnad järgmine etapp, mille käigus formeeritakse üksuste reakoosseis, värskendatakse võitlejate sõjalisi baasteadmisi ja liigutakse oma väljaõppealadele.
Sakala maleva pealiku major Andres Lappi sõnul on formeerimine möödunud seni igati positiivselt. „Formeerijad täitsid oma ülesanded hästi, küsimused said kiired vastused ning probleemid lahendatud. Anname parima, et väljaõppe nädal oleks intensiivne, täidaks eesmärke ja reservväelaste nädal oleks tegevusterohke,“ lisas major Lapp.
 
Viljandimaal toimub õppus 15.-24. septembrini ja jaotub ülemate väljaõppeks, põhikoosseisu väljaõppeks ja koostegevusharjutusteks. Õppus kulmineerub väljaõpetatud üksuste koostegevusharjutusega Viljandis, Mõisakülas ning Pärsti ja Leie asulates.
 
Õppus Ussisõnad on Eesti ajaloo suurima reservväelaste väljaõpetamisele keskenduv õppekogunemine. Kuue nädala jooksul oodatakse õppusele ligi 10 000 reservväelast, kes määrati 2022. aasta jooksul maakaitseüksuste koosseisu. Õppus kestab 28. augustist kuni 8. oktoobrini.
 
Fotod siin.