et
en
Teksti suurus:
A A A

Vabariigi aastapäeva nädal Kaitseliidus

02.03.2010
Käesoleva aasta 8. nädal möödus Kaitseliidus suuresti Eesti Vabariigi 92. aastapäeva ürituste tähe all.
Vabariigi aastapäeva paraadil Tallinnas osalesid Kaitseliidu Harju ja Tallinna maleva kumbki jalaväekompaniiga. Järva ja Rapla malevad panid paraadile ühise miinipildujapatarei. Lisaks olid Tallinnas hõivatud Naiskodukaitse supitegijad-jagajad, abipolitseinikud ja auvalves osalenud kaitseliitlased, kõik kokku üle 300 inimese.

Vabariigi aastapäeva tähistati ka kõigis teistes malevates, suuremad ettevõtmised toimusid Alutaguse (pandi muuhulgas pärjad Vabadussõjas Eesti poolel võidelnud vene sõduritele Sieversi kalmistul), Lääne, Järva, Rapla ja Sakala malevas. Võrumaa malev võttis riigi sünnipäeva puhul osa rahvusvahelisest ettevõtmisest, osaledes Põhja-Lätis Kornetis toimunud Eesti tundmatu sõduri mälestusmärgi juures korraldatud tseremoonial.

Nädala jooksul viidi läbi ka plaanipäraseid väljaõppeüritusi, näiteks Järva ja Võrumaa malevas võitlusgrupi allüksusekursus, Viru malevas talvine ellujäämiskursus ja Põlva ja Alutaguse malevas baasväljaõppekursuse 2. nädalavahetus. Kokku oli väljaõppeüritustel osalejaid möödunud nädalal üle poole tuhande.