et
en
Teksti suurus:
A A A

Vabariigi aastapäeva paraadi jälgimisel on abiks „Ole valmis“ mobiilirakendus

22.02.2019
Autor: Naiskodukaitse
Naiskodukaitse lõi mobiilirakendusse „Ole valmis“ 24. veebruaril Tallinnas toimuva kaitseväe paraadi tarbeks eraldi alalehe, kuhu on koondatud paraadi mugavaks külastamiseks ja jälgimiseks vajalik info.
Mobiilirakendusest leiab paraadi üldinfo, täpse ajakava, osalevate üksuste nimekirja ja paigutuse Vabaduse väljakul ning nende liikumisteekonna läbi linna.
 
„Meie mobiilirakendusest leiab eelkõige infot erinevates olukordades käitumiseks - näiteks, mida teha siis, kui elekter on ära läinud, oled metsa eksinud või kuidas anda esmaabi. Samas leidsime rakenduse abil võimaluse kogu paraadi kohta käiva info mugavalt ühte kohta koondamiseks, kust inimesed sellele mõne näpuvajutusega ligi pääsevad,“ ütles naiskodukukaitse esinaine Airi Tooming.
 
Mobiilirakendusest „Ole valmis!“ leiab juhiseid erinevates olukordades käitumiseks. Infot saab näiteks tule- ja veeohutuse, loodusõnnetuste, elutähtsate teenuste katkestuste, küberturvalisuse ja erinevate julgeolekuohtude kohta. Inimesed leiavad rakendusest ka nädalaseks iseseisvaks hakkamasaamiseks mõeldud koduste ning evakuatsioonivarude nimekirja ning rakendus võimaldab testida enda varustatuse taset. Lisaks on rakendusse koondatud erinevad kasulikud telefoninumbrid, millele saab keskkonnast otse helistada.
 
Rakenduses leiduv info on kokku koondatud paljude koostööpartnerite abiga, näiteks sisaldab see elanikkonnakaitse rakkerühma poolt kokkupandud käitumisjuhiseid ja mitmeid Päästeameti poolt väljaantud materjale.