et
en
Teksti suurus:
A A A

Vabariigi President võttis vastu Noorte Kotkaste kõrgeima autasu

18.10.2007
"Kaitseliidu noorteorganisatsioon Noored Kotkad on uhke võimalus noortele teha esimesed sammud isamaalisuse ning oma riigi hoidmise ja oma riigist hoolimise teel,“ ütles president Toomas Hendrik Ilves täna Kadriorus, pärast Noorte Kotkaste kõrgeima autasu – Põhjakotka märgi – kättesaamist.
Riigipea kui Noorte Kotkaste patroon tõi eeskujuks organisatsiooni peavanema Silver Tamme, kes liitus noorkotkastega juba üheksa-aastaselt.

“Seejärel Kaitseliit, ajateenistus kaitseväes, Tartu Ülikool, siis tagasi Kaitseliitu ja nüüd Noorte Kotkaste peavanemaks – see on sirge ja arukas tee oma riigi teenimiseks,“ ütles president Ilves, lisades: “Ent viieteistkümne aastaga pole Noorte Kotkaste seast sirgunud mitte ainult kaitseliitlasi ja kaitseväelasi, vaid ka häid riigiametnikke, toimekaid IT-spetsialiste, edukaid ettevõtjaid, tublisid töömehi ja lihtsalt väärikaid kodanikke.”

„Noored Kotkad ja Kodutütred nagu ka skaudid ja gaidid on väga olulised vabatahtlikkusele toetuvad noorte organisatsioonid,“ kinnitas riigipea.

“Teie aitate Eesti olevikku ja tulevikku kindlamaks muuta. Teie olete eeskujuks oma eakaaslastele, aidates oma põlvkonnal paremaks ja tervemaks kasvada,” ütles president Ilves.

3500 noormeest ühendava Noorte Kotkaste peavanem Silver Tamm sõnas, et noorkotkad pole kindlasti need, kelle pärast vanemad ja ühiskond peavad muret tundma. Sama kinnitas Kaitseliidu ülem kolonelleitnant Raivo Lumiste.

“Vaid maast madalast meie noori suunates ja ühiskonnale kasulikult rakendades suudame me tagada endale järjepideva ja meist loodetavasti peajagu üle oleva põlvkonna,” ütles kolonelleitnant Lumiste. “Olen veendunud, et Noorte Kotkaste seast sirguvad selle põlvkonna parimad pojad: isamaalised, ausad, teotahtelised ja abivalmid Eesti kodanikud, kellest on rõõmu nii Kaitseliidule kui kogu meie ühiskonnale laiemalt.”