et
en
Teksti suurus:
A A A

Vaikuseminut 3. jaanuaril kell 10.30

02.01.2023
Mälestushetk Viru-Nigula vallas 2022. aastal
Autor: NKK
103 aastat tagasi algas Vabadussõja rinnetel vaherahu ja relvad vaikisid. 3. jaanuar on meile Vabadussõjas võidelnute mälestuspäev ja kell 10.30 helisevad üle maa kirikukellad, süüdatakse küünlaid ja asetatakse lilli Vabadussõjas langenute mälestussammaste juurde.
Kellel vähegi võimalik, võiksime osaleda mälestushetkel oma kodukandi ausamba juures. Vaikuseminutit saab pidada ka kodus või töökabinetis. Selle päeva võimas eripära ongi just selles, et igal pool, kus iganes keegi ka liigub või toimetab, peatatakse kell 10.30 minutiks töö ja ollakse vaikuses, mõeldes neile, kes meile vabaduse kätte võitlesid.

See väljendab meie tänu ja austust kõigi Vabadussõjas võidelnute suhtes: oma elu ohverdanud langenud, raskelt vigastada saanud võitlejad, Vabadusristi pälvinud sangarid, meie liitlased, nõnda samuti ka kõik meie vanaisad-vanavanaisad, kes tulid tervena sõjast tagasi ja asusid Eesti riiki üles ehitama. Tänavu on põhjust mälestada ka kõiki Ukrainas oma isamaa eest langenuid.

Olgem kaitseliitlaste, naiskodukaitsjate, noorkotkaste ja kodutütardena eeskujuks, et meile läheb korda esiisade võitlus ja meie tänane Eesti riik.