et
en
Teksti suurus:
A A A

Valgamaa noorkotkad võitsid patrullvõistluse „Viru Tarvas 2018”

18.04.2018
Valgamaa noorkotkaste võistkond
Autor: Viru malev
Lääne- Virumaa lõunapiiril Väike- Maarja ja Roela valdade maadel toimus 13-15.aprillini traditsiooniline Kaitseliidu noorteorganisatsioonide patrullvõistlus „Viru Tarvas 2018”. 
Ilus kevadilm soosis 17 võistkonna starti Ebavere tervisespordikeskuse juurest. Võistluse avas vallavanem Indrek Kesküla, kes soovis noortele edu ja pühendumust.
 
Retke pikkus linnulennult oli ligikaudu 30 kilomeetrit ja planeeritud kestuseks 30 tundi. Võistlejate oskusi ja varustust hinnati üheteistkümnes kontrollpunktis, millest viimane asus Roela lauluväljakul. Samas olid ka kaitseväelased tulnud kohalikule rahvale oma tehnikat ning täies varustuses  ajateenistust lõpetavaid sõdurpoisse ja -tüdrukuid näitama.
 
Võistluse lõpetasid 14 võistkonda. Teisena lõpetas Tartu Noorte Kotkaste võistkond ja kolmandana eelmise aasta võitja Alutaguse Noorte Kotkaste võistkond.
 
Ainult esimesed kolm võistkonda suutsid neljas kontrollpunktis väljuda ilma karistuspunktideta, mis annab tunnistust küllaltki keerukatest ülesannetest ning toredast koostööst partneritega Viru Vanglast,  Päästekoolist ja Viru Jalaväepataljoni meditsiiniüksusest.
 
Võitja, Noorte Kotkaste Valgamaa malev, peab oma trofeed aasta pärast kaitsma asuma patrullvõistlusel „Viru Tarvas 2019”.