et
en
Teksti suurus:
A A A

Valge Roosi stipendiumi pälvisid õed Eskod

14.01.2019
Stipendiumi üleandmine keskkogul
Autor: Iiris Prosa
Möödunud nädalavahetusel toimunud Noorte Kotkaste ja Kodutütarde keskkogul kuulutati välja Valge Roosi stipendiumi saajad. Stipendiaatideks on Lääne ringkonna vanem ja noortejuht Heli Esko ning noortejuht Maris Esko.
Heli Esko astus kodutütreks 2000. aastal, mil ta oli 8-aastane. Üheksa aastat hiljem lõi oma kodutütarde rühma Valged kotkad. Hiljem liitusid rühmaga ka noorkotkad. 2014. aastal sai Helist Lääne ringkonna vanem ning eelmisel aastal valiti ta Kodutütarde keskjuhatusse. Seda kõike on ta jõudnud olles ise vaid 26-aastane. Heli hing kuulub kodutütardele. Ta on äärmiselt kohusetundlik ja suure töövõimega noortejuht, kes vaatab organisatsiooni alati laiemalt, mõtleb kaasa ja teeb ettepanekuid.

Maris Esko astus kodutütreks 2008. aastal. Eelmise aasta jaanuarist sai Marisest rühma Valged Kotkad rühmavanema abi. Maris on värskelt Kodutütarde organisatsioonist välja kasvanud ja valinud endale noortejuhi ameti. Ta on oma tegemistes äärmiselt põhjalik. Tal on suurepärane oskus noori suunata ja neid tegevustesse kaasata. Aasta aega on Maris juhtinud noorte ümarlauda ehk Kärajate gruppi, kelle ülesandeks on korraldada noorematele matkamängu Mägramatk.

„Meie aktiivsete ja õpihimuliste noortejuhtide vabatahtliku panuse suurust on keeruline sõnadesse panna. Sellel on hindamatu väärtus noorte suunamisel ja õpetamisel,“ ütles Kodutütarde peavanem Ave Proos.

Valge Roosi fondile oli võimalik stipendiumitaotlusi esitada alates 1. septembrist kuni 15. oktoobrini. Taotluse esitamiseks pidi kandidaat olema 18-26-aastane, hetkel kinnitatud noortejuht ja tegutsenud noorliikmena Kodutütarde või Noorte Kotkaste organisatsioonis.

Valge Roosi fond on asutatud Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri juurde Kaitseliidu poolt 2004. aastal ja selle eesmärgiks on edendada isamaalist kasvatust Kaitseliidus, toetades Kaitseliidu noorteorganisatsioonide noortejuhtide koolitamist ja enesetäiendamist oma tegevuse jätkamiseks Kodutütarde ja/või Noorte Kotkaste organisatsioonides.