et
en
Teksti suurus:
A A A

“Valge välgu” võitsid Valgamaa noorkotkad

12.02.2024
Autor: Markus Sein
Möödunud nädalavahetusel Valgamaal viiendat korda toimunud noorkotkaste ja kodutütarde öine võistlusmatk "Valge Välk 2024" lõppes Valgamaa maleva noorkotkaste võiduga.
Reede õhtul startis Kaagjärve mõisast rajale 31 võistkonda ja laupäeva lõunaks finišeerisid edukalt 25 neist. Neljaliikmelistel võistkondadel tuli 15 tunni jooksul liikuda varjatult maastikul ning täita kontrollpunktides neile antud ülesandeid. Nende hulka kuulusid mälu- ja tähelepanuülesanded, side- ja pioneeriülesanded ning esmaabi osutamine. Otsustavaks ülesandeks kujunes tõeline klassika - käepäraste vahenditega lõkke tegemine.
 
Osalejate sõnul oli kõige keerulisemaks osaks öösel orienteerumine. Pimedus ja lumega kaetud maastik tegid raskeks maamärkide tuvastamise ja õige suuna leidmise. Samuti oli katsumuseks külmaga hakkama saamine. Rajal kostitas ilmataat võistlejaid krõbeda külmaga – temperatuur oli püsivalt 10–15 miinuskraadi ümber. Temperatuur langes öösel märkimisväärselt ja toit ning vesi külmusid esimeste tundidega ära.
 
Võistluse võitsid Valgamaa noorkotkad võistkonnaga “Valga 1”, edestades Pärnumaa noorkotkaid "NK Jaagupi karud" ja Rapla maleva noorkotkaste võistkonda "Raju". Kodutütardest oli parim Valgamaa võistkond "Valga 2", kes saavutas üldarvestuses neljanda koha.
 
Võistluse korraldasid ja viisid läbi Kodutütarde Valgamaa ringkond ja Noorte Kotkaste Valgamaa malev, koostöös Kaitseliidu Valgamaa malevaga, Kaitseväe ning Politsei - ja piirivalveametiga.