et
en
Teksti suurus:
A A A

“Valge välk 2023” võitsid Harju maleva noorkotkad

14.02.2023
Tšempionid Harjumaalt
Autor: Kermo Niinemäe
Möödunud nädalavahetusel Valgamaal toimunud iga-aastane Kodutütarde ja Noorte Kotkaste võistlusmatk "Valge välk 2023" lõppes test aastat järjest Harju maleva noorkotkaste võistkonna “Harju A4” võiduga. Teisele kohale tuli Valgamaa maleva võistkond “Valga 3” ja kolmandaks Tartu noorkotkad võistkonnaga “Tartu NK NEG“.
Esikolmiku hõivasid sel aastal noorkotkaste võistkonnad. Kodutütarde arvestuses tegi parima tulemuse Pärnumaa kodutütarde “Pärnu KT Jaagupi” võistkond, kes oli üldarvestuses neljandal kohal.
 
Neljandat korda toimuva võistluse raja ajaline kestus oli ligi 18 tundi ja keskmine kilometraaž 25 kilomeetrit. Reede hilisõhtul startis rajale startis 26 võistkonda, kes kõik ka lõpetasid laupäeva lõunaks võistlusraja.
Neljaliikmelisel võistkonnal tuli liikuda varjatult maastikul ning täita kontrollpunktides neile antud ülesandeid.

Võistlejad pidid läbima üheksa kontrollpunkti, kus tuli lahendada ülesandeid teemadel näiteks: orienteerumine, side, laskeharjutused sportrelvadest, esmaabi ja sõlmed. Võistlejate liikumist häiris rajal vastutegevuse üksused, kes hoidsid võistlejaid eemal suurematest teedest. Vastutegevusele vahele jäädes, tuli loovutada elutalong.

Võistluse korraldasid ja viisid läbi Kodutütarde Valgamaa ringkond ja Noorte Kotkaste Valgamaa malev, koostöös Kaitseliidu Valgamaa malevaga.

Kodutütred ja Noored Kotkad on Kaitseliidu noorteorganisatsioonid, mille tegevuse eesmärk on isamaalises vaimus kasvatada neiud ja noormehed vaimselt ja kehaliselt terveiks Eesti kodanikeks.