et
en
Teksti suurus:
A A A

Välustes toimusid sõjalise kolmevõistluse meistrivõistlused

10.05.2021
Granaadiviske ala
Autor: Gunnar Teas
Kaitseliidu sõjalise kolmevõistluse meistrivõistlused korraldati erireeglite tingimustes 8. mail Välustes. Osalejate arv oli rekordiline, seejuures neljandik kohalviibinutest olid erireeglite tagamist täitvad korraldajad. Võistlustulle läks mitu põlve kaitseliitlasi – noorim 18 ja vanim 66-aastane!
Sõjalise kolmevõistluse kirjeldus on sõdalasele kohane – tuleb anda kiirtuld 200 m kaugusele ja tabada sisekümneid, tuleb granaadiga tabada kuni 35 m kaugust „punkri“ siseringi või vähem väärtuslikku välisringi ning tuleb läbida joostes 3000 kuni 6000 meetrit kiiremini kui tuul - kolm peamist sõdalaselt nõutavat üldkehalist sooritust.
 
Selle kõigiga saadi väga hästi hakkama ning juba „kohustusena“ võttis võistkondliku üldvõidu Tartu malev, Sakala maleva ja Valgamaa maleva ees. Tartu malev on sõjalise kolmevõistluse üldvõidu koju viinud juba neliteist korda. Parimate üksikalade tulemuste eest hoolitsesid Aili POPP Valgamaa malevast ja Marek LEINER Pärnumaa malevast laskmises, Kadri ROOS ja Indrek ROOS Tartu malevast granaadiviskes ning Egle VILLIK Tartu malevast ja Tarmo MÄNDLA Saaremaa malevast murdmaajooksus.
 
Kolme ala kokkuvõttes ja oma võistlusklassis saavutasid võidu Mairo MÄNDLA Saaremaa malevast, Kadri ROOS Tartu malevast, Indrek ROOS Tartu malevast, Aili POPP Valgamaa malevast, Aigar KONSAP Tartu malevast, Tiiu KANNES Valgamaa malevast, Ülo RANDARU Tartu malevast ja Leili SÄRG Sakala malevast.
 
Kokku saavutas 25 kaitseliitlast kolme ala summana üle 2000 väärtuspunkti ehk “mahtusid“ veel mitteametliku sõdalase klassinormide täitmise tabelisse (neli klassi). Meistrivõistluste võõrustajaks oli Sakala malev ja sai suurepäraselt hakkama, vaatamata kehtestatud erireeglitele.

Pilte võistlusest näed siit ja võistlusprotokolli leiad siit: