et
en
Teksti suurus:
A A A

Virumaa jõustruktuuride teabepäeval võeti mõõtu taasavatud lasketiirus

03.03.2010
Eelmise nädala neljapäeval, 25.veebrauaril, kohe peale vabariigi aastapäeva ja Kaitseliidu taasasutamise 20. aastapäeva, kohtusid teabepäeval Lääne- Viru maakonna jõustruktuuride esindajad ja maavanem, kes võtsid mõõtu taasavatud lasketiirus.
Päev sai alguse uue lasketiiru avamisega Rakvere lähistel, Näpil, kus Ago Koldist taastas KEK Invest AS hoones kunagi hästitoiminud tiiru. Peale 30- aastast vaheaega avas ta selle avalasuga taas.

Jõustruktuuride esindajad ei jätnud kasutamata
võimalust omavahel mõõtu võtta. Sel korral pidid osalejad tunnistama jahimeeste esindaja Riho Reinbergi paremust.

Teabepäev jätkus Kaitseliidu Viru maleva staabis Pikal tänaval, kus avasõna sai maavanem Einar Vallbaum, kes andis ülevaate maakonna arengutest ja suurematest projektidest.

Ettekannetega esinesid peale maavanema veel politseikolonel Aldis Alus ja Viru maleva pealik kapten Rudolf Jeeser. Elavat aruelu tekitas Rakvere politseijaoskonna juhi Lembit Kalda ettekanne kuritegevusest maakonnas. Ühiselt jõuti arusaamisele, et selles valdkonnas on veel palju ära teha ja, et selles töös saaavad kõik jõustruktuurid politseid toeteda.

Kogu päev toimus äärmiselt sõbralikus ja üksteisemõistmise õhkkonnas. Tekkis palju ideid, mida erinevad osapooled päeva lõpus veel arutasid ja analüüsisid.

Päeva lõppedes kogesid osalenud, et sellised kokkusaamised on äärmiselt hädavajalikud ning koos otsustati, et igas kvartalis korraldatakse korra jõustruktuuride teabepäev.