et
en
Teksti suurus:
A A A

Võidupüha paraad ja Maakaitsepäev Hiiumaal

Kestvus: 23.06.2015
2015. aasta Võidupüha paraad toimub 23.06 Kärdla Keskväljakul kl 11.00-12.00

 

Paraadi juhataja on KL ülem brigaadikindral  Meelis Kiili, rivistaja on KL PS ülem kolonel Ilmar Tamm.
Paraadil osalevad KL Lääne maleva kompanii (sh Hiiumaa mk liputoimkond), miinipildujarühm ja tankitõrjerühm; KL Pärnumaa maleva kompanii, miinipildujarühm ja tankitõrjerühm; KL Saaremaa maleva kompanii, Tallinna maleva kompanii (sh Akadeemilise malevkonna rühm); KL Rapla maleva rühm, Küberkaitseüksuse liputoimkond; Naiskodukaitse kompanii; Noorte Kotkaste kompanii; Kodutütarde kompanii ja PPA rühm.
Lisaks osalevad paraadil KL ühendorkester, Kaitseväe orkester ja KL Pärnumaa maleva orkester.
            
Välisosalejatest on paraadil soomlased, rootslased ja poolakad liputoimkondadega ning  lätlased ja Eestis viibivad ameeriklased paraadiüksusega.

Kokku osaleb paraadil 5 vähendatud kompaniid, 1 üksikrühma, 2 miinipildujarühma, 2 tankitõrjerühma, 3 orkestrit, 13 lippu. Kokku:  ca 790 inimest.

Kuna käesoleva aasta veebruaris täitus 25 aastat Kaitseliidu tegevuse taastamisest, on Võidutule toojateks valitud igast malevast mees ja naine, kes olid veerandsajandi eest kohapealse Kaitseliidu ja Naiskodukaitse tegevuse taastamise juures.

Paraadi lõpus on sobiva ilma puhul Õhuväe, PPA ja liitlaste õhuvahendite ülelend.

ERR otseülekanne ETV-sse ja Vikerraadiosse. Paraadi peaproov on 22. juuni õhtul kell 21.00-23.00 Kärdla Keskväljakul
 
Võidupüha ja Maakaitsepäeva üritused Hiiumaal algavad aga juba 22. juunil, vt täpsemat ajakava siit.
 
Kaitseliit palub kõigilt hiidlastelt ja saare külalistelt mõistmist ning palub võimalusel  saarele sõitu 22.06 ja mandrile 23.06 vältida, või varuda selleks lisaaega. Lisaks toob paraad kaasa liikluspiiranguid Kärdla linnas 22. ja 23. juunil:

22. juuni kell 20:00 – 23:00 suletakse paraadi prooviks Kärdla Keskväljak ja osaliselt Sadama ning Rookopli tänav. Rookopli tänav alates Keskväljakust kuni Sadama tänavani ja Sadama tänav alates Rookopli tänavast kuni Kärdla Bussijaamani (Sadama tn 13). Samuti on suletud Hiiu ja Tiigi tänava ristmik.

23. juuni suletakse tänavad kell 08:00 ja taasavatakse kell 13:00. Suletud on Kärdla Keskväljak (paraadi väljak), Rookopli, Sadama ja Väike-Sadama tänavad ning osaliselt Hiiu tänava Eha ning Rookopli tänava vaheline lõik, Tiigi tänava Rookopli ja Vabaduse tänava vaheline lõik ning Posti tänava Sadama ja Uue tänava vaheline lõik.
Orienteeruvalt kell 12:00 - 12:30 on paraadi väljamarsi ajaks suletud riigimaanteede Heltermaa mnt, Kõrgessaare mnt ja Käina mnt ringristmik, mistõttu palume võimalusel seda lõiku vältida!

Täpsema info sulgemiste ja parkimiste kohta koos kaardiga leiab Hiiu valla kodulehelt www.hiiuvald.ee
2015 aasta tuletoojad

Kaitseliidu asutamisest on möödas 25 aastat ning tuletoojateks valitud taasasutajad  - üks KL malevat taasluua aidanud kaitseliitlane ja üks NKK ringkonda taasasutanud naiskodukaitsja.